Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil výstrahu před vysokými teplotami. Stupeň nebezpečí na většině území bude postupně až extrémní, zdůraznili meteorologové s tím, že na velké části území o víkendu ručička teploměru vyšplhá i přes 37 stupňů Celsia. Lidem hrozí vysoká zátěž a přehřátí.