Začne Lipno Sport Fest, jediná akce svého druhu v Česku

Jediný sportovně kulturní festival v Česku začne v sobotu v Lipně nad Vltavou na Českokrumlovsku. Jeho návštěvníci budou moci devět dnů sledovat elitní profesionální závodníky a zároveň si různé sporty vyzkoušet. ČTK o tom informovala manažerka marketingu společnosti Lipensko Eva Černíková.

Součástí akce Lipno Sport Fest bude i několik kulturních událostí. Jednou z nejzajímavějších by se měla stát audiovizuální show Vltava žije Živly. Lidé se mohou těšit na projekci do velkoplošné vodní stěny, laserovou produkci, letce na vodě a také výpravný ohňostroj doprovázený hudbou. Show je na programu 23. srpna.
 
Kromě akcí pro veřejnost se při Lipno Sport Festu bude například hned v úvodu konat mistrovství Česka v olympijském triatlonu a na přehradě lidé uvidí tuzemský šampionát v dálkovém plavání. "Lipno je synonymem pro aktivní dovolenou, proto jsme rádi, že se tato devítidenní akce koná právě zde," řekl ředitel společnosti Lipnoservis Petr Dušek.
 
Veškeré akce Lipno Sport Festu jsou pro lidi zdarma. Odborníci také zájemcům poradí s tím, jaké správné vybavení pro každý sport zvolit a jak se vhodně na danou disciplínu připravovat. "Letošnímu ročníku jsme přisoudili motto 'Zábava a aktivní pohyb pod vedením zkušených lektorů' a máme ambici návštěvníky Lipna naučit vnímat sport a zdravý pohyb jako nedílnou součást života," uvedla ředitelka společnosti Lipensko Jitka Fatková.
 
zdroj: ČTK