Vysokých teplot se s námi bát nemusíte

Pamatujete si vedra minulého léta? Tak tento rok se připravte na podobná. Pocitově ve vyhřátém pokoji nebo kanceláři to znamená výheň pekelnou. Horko a suchý vzduch snášejí špatně senioři, astmatici nebo malé děti. Obecně teplo a dusno nedělá, až na výjimky, radost nikomu, takže je čas se vybavit technikou, která vám v boji s vedrem pomůže – klimatizací, ventilátorem nebo zvlhčovačem. SENCOR nabízí nové výkonné přístroje za rozumnou cenu.

1.Klimatizace

Nejúčinnějším pomocníkem v boji s vedry je klimatizace. Pokud nemáte napevno vestavěnou, můžete sáhnout po mobilní. Ta se hodí na chaty a chalupy, které celoročně neobýváte a stacionární klimatizace tak nedává ekonomicky smysl. Pro tuto sezónu si připravil Sencor model Wi-Fi Iceberg SAC MT1603C se skvělým poměrem výkon/cena. Nová klimatizace, ideální pro místnosti až 68 m² / 177 m³ (výška stropu 2,6 m) nabídne možnost nastavení teploty 17-30 °C při chladícím výkonu 16 000 BTU/h, 3 režimy provozu (chlazení / ventilace / odvlhčování) a 3 úrovně nastavení rychlosti od jemného vánku až po slušný vichr – 320 m3 vzduchu za hodinu, 400 m3/h a 450 m3/h, kdy se hodnota akustického výkonu pohybuje mezi 49 – 53 dB(A). Výkon odvlhčování je 50 l za den. Kromě dotykového displeje a dálkového ovladače s LCD displejem, můžete použít aplikaci Sencor HOME a ovládat klimatizaci přes Wi-Fi rozhraní. Klimatizace nabídne 24h časovač s možností odloženého startu i vypnutí, a také noční režim „Spánku“ pro úsporu energie a klidnější chod během noci. Součástí balení je kompletní sada pro odvod teplého vzduchu a těsnění oken. Všechny vstupy a výstupy klimatizace jsou navíc chráněny filtrem, takže ta se nezanáší nečistotami a zůstává dlouhodobě výkonná. Tato klimatizace má od SENCOR po registraci jako dárek prodlouženou záruku 2 + 1 rok!

Mobilní klimatizace SENCOR, SAC MT1603C, 14.999 Kč, www.sencor.cz

Ventilátory
Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovuje klimatizace, sáhněte po klasice, tedy ventilátoru. Pěkným přístrojem do každého interiéru je třeba sloupový ventilátor Sencor SFT 4207BK Wi-Fi SmartBreeze. Je tichý, elegantní a smart, prostě ideál.  Nabízí 4 provozní režimy (normal / přírodní / spánek / dětský) a 3 rychlosti – nízkou s hladinou hluku 42 dB(A) / střední s 48 dB(A) / vysokou s 52 dB(A). Ovládat ji můžete přes Wi-Fi aplikací Sencor HOME (kdy z jedné aplikace můžete ovládat i další produkty Sencor, které tuto funkci podporují), dálkové ovládání nebo dotykový panel. Díky horizontální oscilaci a možnosti vertikálního náklonu pokryje místnost proudem vzduchu, osvěžujícím přírodním větříkem nebo tichým vánkem přesně podle vašeho přání. Časovač můžete nastavit až na 12 hodin.

Sloupový ventilátor SENCOR, SFT 4207BK, 2.999 Kč, www.sencor.cz

Zvlhčovač 
Suchý letní vzduch je další nepříjemnost, se kterou se v létě musíme vypořádat. Ideální řešením pro místnosti s velmi suchým a dráždivým vzduchem je tak zvlhčovač vzduchu. Sencor SHF 3000WH přichází s inteligentní odpařováním CloudMaster s automatickou kontrolou vlhkosti, kdy vytváří studenou páru, která neovlivňuje pokojovou teplotu. K dispozici jsou 4 rychlosti ventilátoru a při objemu nádržky 2,8 l vody a zvlhčovacím výkonu 300 ml/h je vhodný pro místnosti do 44 m2. Vlhkost v rozmezí 40–60 % také může pomoci omezit šíření virů. I tento přístroj patří s hlučností 25 dB(A) (nízká rychlost) až 52 dB(A) (vysoká rychlost) mezi nejtišší zařízení na trhu. Takže jej můžete pustit i v noci a bude se vám skvěle spát.

Zvlhčovač vzduchu SENCOR, SHF 3000WH, 1.999 Kč, www.sencor.cz