V Pištíně začalo natáčení pokračování Babovřesk

V Pištíně na Českobudějovicku dnes padla první filmová klapka pokračování komedie Babovřesky. Obyvatelé jihočeských vesnic se tak po roce budou do konce června potkávat se štábem režiséra Zdeňka Trošky a známými herci. K Janě Synkové, Veronice Žilkové, Lucii Vondráčkové či Janu Dolanskému přibudou ve dvojce třeba Martin Stropnický, Michal Pavlata, Miriam Kantorková a také pětice hokejistů. 

Dvojka podle Trošky vzniká na přání mnoha diváků, kteří si pokračování filmu vyžádali. "Herci, které jsem obsadil, jsou lidé se smyslem pro humor, s nadhledem a svolní pro každou špatnost. A nebyl bych to já, abych nevymýšlel nějaké ty bejkárny, které lidi pobaví a aspoň na chvíli odpoutají od současných problémů. Nechci lidi rozbrečet, chci je pobavit. Proto věřím, že se diváci u Babovřesek 2 budou bavit stejně tak dobře, jako se bavili u jedničky," řekl Troška ČTK. 

Natáčení filmu o faráři dnes začalo na faře. Do vesnice vjíždí autobus, z něj vystupuje nepříliš sympatická stará paní a míří ke kostelu. To zaujme místní drbny, zvlášť proto, že se představuje jako nová kuchařka, která se chce o faráře starat. "V lehkém nadhledu a komediální nadsázce budou diváci opět sledovat vršící se řadu souher, náhod a nedorozumění, které zamotají hlavu hlavním aktérům příběhu," nastínila producentka Dana Voláková. Jedním z témat bude i čerpání evropských dotací. 
    
Ve filmu se vedle exteriérů a interiérů v Pištíně, Dobčicích, Záboří, Dřítěni, Netolicích a Hluboké nad Vltavou nově objeví Holašovice, jež jsou na seznamu UNESCO, a hotel Boží oko v Malých Chrášťanech. S premiérou se počítá 20. února 2014. 
    
První díl Babobovřesk vidělo podle statistik Unie filmových distributorů více než 600.000 diváků, v pokladnách kin nechali přes 82 milionů korun. Spolu se Slovenskem návštěvnost dosáhla 750.000 lidí, a to navzdory nepříznivému přijetí filmové kritiky. Podle Volákové je "našlápnuto" k další trilogii - už ve scénáři se prý všichni dějově připravují na případnou "trojku". 
 
zdroj: ČTK