V Č. Krumlově bude asi menšinová koalice ČSSD, ODS a ANO

Český Krumlov s největší pravděpodobností povede menšinová koalice vítězné ČSSD, ANO a ODS. V třiadvacetičlenném zastupitelstvu bude mít 11 hlasů. Na posledním jednání se na tom dohodli členové místní organizace ČSSD. Dohodu dnes projedná ještě sněm ODS. Ve čtvrtek se koaliční partneři sejdou na společném jednání. ČTK to dnes řekli vyjednávači jednotlivých stran. 

Vedení místní organizace ČSSD se podle radního a předsedy okresní organizace Jindřicha Floriána valnou většinou shodlo na ustanovení menšinové koalice. "S každou stranou zvlášť budeme jednat o její podpoře v zastupitelstvu," řekl Florián ČTK. 
    
Jen starosta, lídr ČSSD ve volbách Dalibor Carda, by raději pracoval v současné koalici ČSSD, TOP-09, KDU-ČSL a SNK Město pro všechny. Dostal ale mandát vyjednávat jen s KDU-ČSL. ČSSD chce podle Floriána respektovat výsledky voleb. Bývalí partneři až na lidovce dostali jen po dvou mandátech. V široké koalici se ČSSD prý špatně prosazovaly programové priority. 
    
Lidovci vstup do nové koalice odmítli, s jejich třemi mandáty by koalice získala potřebnou většinu. Podle radního Josefa Hermanna KDU-ČSL trvá na sestavení současné radniční koalice. 
    
Podle předsedy místní organizace ANO Jana Nováka už partneři pracují na koaliční smlouvě, kterou budou precizovat ve čtvrtek. "Při prosazování programových priorit budeme počítat s podporou jednotlivců napříč stranami," řekl Novák ČTK. 
    
V komunálních volbách v Českém Krumlově zvítězila ČSSD a získala pět mandátů. Druhá KSČM má tři mandáty, stejně jako ODS, ANO 2011 a lidovci. SNK - Město pro všechny, Nezávislí a zelení, TOP-09 mají po dvou mandátech. 
 
zdroj: ČTK