Uhynula čápata v Dubném

Prokřehlá čápata nevydržela chlad a mokro a v pátek večer uhynula. Jelikož lidé dubenskou čapí rodinu díky webkameře sledují, všimli si uhynutí prvních dvou a zorganizovali záchranou akci.  

Při pokusu o záchranu ptáků asistovali také hasiči, profesionální i místní dobrovolní. K čapímu hnízdu vystoupali pomocí plošiny na autě. Ale všechna čtyři čápata podlehla mrazivému počasí. Hasiči je na zem snesli už mrtvé a předali pracovníkovi ZOO Ohrada.

Starostka Dubného Božena Kudláčkova o smutné události řekla: "Jsem z toho rozhozená. Je to smutné, je nám to hrozně líto. Čápata nezvládla hrozné počasí, i když čápice seděla neustále na hnízdě, čáp odletěl a delší dobu na hnízdě nebyl. Je to příroda a musíme to tak brát. Nezbývá nám, než se s tím smířit a doufat, že se čapímu páru podaří mít ještě letos další mladé. Odborníci tvrdí, že je šance docela veliká." Těm, kteří mají čápy z Dubného rádi, nezbývá nic jiného, než se smířit s přírodou, která dokáže být i krutá a věřit, že už brzy smutek ze smrti vystřídá radost z nového života.