U Trhových Svinů spadlo malé letadlo, nehodu nepřežili dva muži

U Trhových Svinů na Českobudějovicku spadlo dnes ráno malé sportovní letadlo. Nehodu nepřežili dva muži. Příčiny nehody zatím nejsou známé. Tragédii vyšetřuje policie a letecká inspekce. Na místě zasahovali také hasiči a záchranná služba. ČTK o tom informovala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Nehoda se stala kolem 8:30 za obcí Kondrač. "Letadlo po pádu nehořelo a svědkové nehody vytáhli oba muže ve věku 63 a 57 let z paluby," řekla Matějů. Poraněné pasažéry začala resuscitovat záchranná služba. Na místo vyslala posádku z Trhových Svinů i vrtulník z Českých Budějovic. "Oba muži při nárazu utrpěli těžká mnohačetná zranění, došlo u nich k selhávání základních životních funkcí. Přes veškerou snahu záchranářů se však nepodařilo muže zachránit," uvedla mluvčí záchranné služby Petra Kafková.
 
Podle policejní mluvčí Lenky Kozoňové bude vyšetřování na místě dnes trvat několik hodin. "Ale další expertizy a rozbory pak budou probíhat delší dobu, může se jednat i o měsíce," řekla ČTK. Případem se bude zabývat Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, které vyslal na místo své zástupce.
 
Podobná havárie se stala v Jihočeském kraji před dvěma roky. Tehdy se při leteckém neštěstí zřítil u Českých Budějovic dvoumístný vrtulník. Nehodu nepřežili dva muži. Vyšetřování ukázalo, že havárii tehdy způsobila ztráta závaží ze zadní části stroje a následný střet rotoru s ocasní částí.
 
zdroj: ČTK