Total představil přelomovou řadu kapalin pro elektrické a hybridní vozy

Společnost Total, světový lídr v oblasti výroby a distribuce maziv, představil inovativní řadu kapalin pro elektrické a hybridní vozy.  Upevňuje tak svou pozici klíčového hráče v oblasti elektromobility. Tyto produkty jsou, zejména díky velkému úsilí týmů pro výzkum a vývoj, speciálně vyvinuty tak, aby vyhovovaly potřebám chlazení a mazání různých komponent těchto nových typů motorů. Jejich primárním cílem je zajistit špičkový stav motoru po celou dobu jeho životnosti.

Pro automobily jsou nyní k dispozici dvě nové řady produktů: Total Quartz EV Fluid pro lehká vozidla a Total Rubia EV Fluid pro průmyslová vozidla, užitková vozidla a také pro elektrické autobusy.

Produkty rozšiřují nabídku řešení v oblasti mobility. Total nabízí celou produktovou řadu dle konkrétního užití: pro nabíjení a skladování vozů či pro správu vozového parku.

„Jsme hrdí na to, že jsme vyvinuli produkty, které díky rozsáhlému výzkumnému úsilí odpovídají novým potřebám elektrické mobility," vysvětluje Philippe Charleux, senior viceprezident části Lubricants & Specialties ve společnosti Total. „Vysoce výkonné kapaliny jsou integrovány předtím, než vozidla opustí výrobní haly. Budou automobily provázet po celou dobu jejich života, což bude ku prospěchu všech našich zákazníků: výrobců automobilů, automobilových dílů i koncových uživatelů. Tento projekt svědčí o naší technické vyspělosti a schopnosti předvídat a inovovat. Což dlouhodobě využíváme pro udržitelný rozvoj a výkonnost v oblasti mobility.“

Výsledky vývoje jako odpověď na nové technické požadavky a trendy

Nové produktové řady byly vyvinuty tak, aby lépe řešily konkrétní problémy spojené s motory a převodovkami s vysokou rychlostí otáčení, dále pak jako řešení potřeby řídit výměnu tepla v elektrických bateriích.

Výzkumní pracovníci společnosti Total zaměřili své úsilí na čtyři hlavní charakteristiky, které vyžaduje každý elektrický nebo hybridní stroj:

-      dielektrické vlastnosti, nezbytné pro jakékoli použití s ??elektrickým proudem

-      kompatibilita s novými elektrizačními součástmi, která pomáhá předcházet korozi měděných cívek v elektrických motorech a chrání jejich polymerové povlaky

-      řešení pro teplotní omezení specifické pro elektrické modely: rychlá kalorifická evakuace při velkých akceleracích nebo rychlých nabitích, tepelná správa baterií atd.

-      běžné mazání převodovek, které chrání jejich mechanické součásti, udržuje optimální třecí vlastnosti a zajišťuje účinnost vozidel v průběhu času.