Stovky belgických ovčáků dorazí do Písku

Písek - V  píseckém městském sportovním areálu začíná v pondělí 6. května Mistrovství světa a Světový pohár belgických ovčáků. Jedná se už o pětadvacátý roční. Co se týče počtu účastníků v jednotlivých disciplínách, bude podle pořadatelů rekordní.

Své síly a dovednosti porovnají stovky závodníků ze čtyřiceti států světa. „Přední příčky z minulých šampionátů budou obhajovat také čtyři Češi,“ podotkla za organizátory Monika Dudková.

Jednotlivé disciplíny mistrovství světa budou na programu od úterý 7. května do soboty 11. května. Během nedělního finále se představí dvacet nejlepších účastníků v soutěži IGP a vyvrcholí i ostatní disciplíny nejvyšších kategorií. Na návštěvníky čeká také bohatý program včetně doprovodného Agility závodu Fitmin Open Cup nebo speciální výstavy belgických ovčáků s mnoha dalšími účastníky. V rámci závěrečného ceremoniálu předvedou ukázky své práce zásahové jednotky Policie ČR.

Česká republika hostí mistrovství světa belgických ovčáků už potřetí. Poprvé to bylo v roce 2009, kdy se konalo ve středočeské Roudnici nad Labem. Podruhé v roce 2015, kdy se uskutečnilo také v Písku.