Při tragické nehodě ve Vodňanech zemřel spolujezdec

V úterý těsně před 17. hodinou dostala policie hlášení o nehodě ve Vodňanech. Následně se ukázalo, že havárie měla tragické následky.

V Radomilické ulici, poblíž nájezdu na silnici z Českých Budějovic do Písku, narazil osobní automobil do stromu.

Policejní mluvčí Milan Bajcura upřesnil, že se nehoda stala ve směru z města k drůbežárně a silnici I/20. Jednalo se o Škodu Felicia Combi. "Na místě se hasiči snažili provést resuscitaci těžce zraněného spolujezdce sedícího vpředu, bohužel, bez kladného výsledku. Zraněný řidič byl z vozidla vyproštěn a poté transportován vozidlem Zdravotnické záchranného služby Jihočeského kraje do zdravotnického zařízení," uvedl mluvčí.

Vyšetřováním nehody policisté dle jeho vyjádření zjistili, že řidič (roč. 1981) pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu komunikace, pro projetí mírnou zatáčkou typu S dostal smyk a vjel pravou stranou na zvýšený obrubník. Po pár metrech auto čelně narazilo do stromu. Na místě jeho spolujezdec (roč. 1987) podlehl těžkým zraněním.

"Vzhledem k zjištěným skutečnostem povolali dopravní policisté své kolegy z oddělení obecné kriminality, kteří budou případ vyšetřovat pro podezření ze spáchání zločinu usmrcení z nedbalosti," dodal Milan Bajcura.