Při nehodě u Trhových Svin bylo zraněno osm lidí

Osm lidí, z toho tři malé děti, bylo zraněno v noci na dnešek při dopravní nehodě u Trhových Svin na Českobudějovicku. Ve směru na Borovany se tam srazily dva osobní automobily Fiat Stilo a Peugeot 406. ČTK to dnes řekla mluvčí krajských hasičů Vendula Matějů.

"V každém z vozů cestovaly čtyři osoby, dvě z nich zůstaly ve zničených vozech zaklíněny. Ty hasiči vyprostili přibližně po dvaceti minutách a předali je zdravotníkům. V jejich péči skončilo i dalších šest cestujících," uvedla Matějů.
 
Podle mluvčí krajských záchranářů Petry Kafkové bylo zraněno sedm lidí. Tři děti ve věku jedena až čtyři roky, které byly upoutány do autosedaček, mají lehčí zranění, stejně jako jednatřicetiletá žena. Další tři cestující skončili se středně těžkými poraněními hrudníku, hlavy a končetin.
 
"Šestapadesátiletá řidička peugeotu jela od Trhových Svin směrem na Třebíčko. V autě s ní seděly další čtyři osoby. Při projíždění rovného úseku řidička s dosud nezjištěných příčin vyjela vpravo na nezpevněnou krajnici, dostala smyk, přejela do protisměru a zde se čelně srazila s protijedoucím vozem značky Fiat," uvedla mluvčí krajské policie Štěpánka Uhlířová. Ve fiatu, který vlivem nárazu vylétl mimo vozovku a narazil do stromu, seděli čtyři lidé.
 
zdroj: ČTK