Požár sena a dřevěné chatky

17. 4. 20:13 Na linku tísňového volání bylo oznámeno, že na pastvině pro  krávy před areálem Povodí Labe v obci Račice hoří sláma. K požáru vyjela   jednotka HZS ze stanice Štětí s cisternovou automobilovou stříkačkou. 

Na pozemku hořely v oplocené ohradě čtyři roztroušené balíky sena. Hasiči museli nejprve odehnat dobytek. Požár hasili vysokotlakým vodním proudem a pomocí lopat. Lokalizace byla oznámena ve 20:38 a likvidace požáru v 21:02. Místo bylo předáno majiteli.

17. 4. 18:54 Na linku tísňového volání bylo oznámeno, že mezi obcemi Račiněves a Bříza, okres Litoměřice hoří stará bouda a chytají od ní stromy. K požáru krajské operační středisko vyslalo jednotku HZS ze stanice Roudnice nad Labem s cisternovou automobilovou stíkačkou a dobrovolnou jednotku Roudnice nad Labem s dvěma cisternovými automobilovými stříkačkami. Hasiči na místě zjistili, že hoří dřevěná chatka o základně 5x4m. Požár likvidovali vodním proudem C a rozebírali konstrukci chatky. Požár lokalizovali v 19:12 a zlikvidovali v 20:03. Příčinou požáru byl pravděpodobně nekvalitní kouřovod.