Požár elektroinstalace v masokombinátu v Mlékojedech

15. 5. 7:01 Na linku tísňového volání byl oznámen požár elektroinstalace vedoucí v podhledech ve výrobním závodu masokombinátu firmy Bilbo uzeniny Chovaneček a.s. v Mlékojedech. Krajské operační a informační středisko vyslalo k požáru jednotku HZS ze stanice Litoměřice s dvěma cisternovými automobilovými stříkačkami. 

Po provedení průzkumu v technické místnosti o rozměrech 6 x 5 m, která byla zasžena požárem, bylo zjištěno že se nejednalo o požár elektrických rozvodů v podhledové části, ale v okolí dvou elektrických stacionárních ohřívačů vody. Požár se sám uhasil dík vodovodním rozvodům, umístěným nad bojlery. Tyto rozvody vody byly z PVC trubek, které se roztekly žárem a unikající voda uhasila hořící polyuretanové izolace bojleru.

Hasiči provedli kontrolu místa a odvětrali zakouřené prostory pomocí přetlakového ventilátoru. Požár byl zlikvidován v 7:29. Na místo události byl přivolán zjišťovatel příčin požáru, který stanovil jako příčinu požáru technickou závadu související s elektroinstalací termostatu ohřívače vody. Výše škody prozatím nebyla stanovena. 
 
Foto: Michal Horner HZS ÚK