O nej zdravotní sestřičku bude jižní Čechy reprezentovat Marie Kahudová z Nemocnice Prachatice

Nemocnice Prachatice bude mít zástupkyni ve finále prestižní soutěže BATIST Nej sestřička 2017. Do finálové dvanáctky soutěžících se probojovala čtyřiačtyřicetiletá vedoucí sestra ortopedicko-traumatologického oddělení Marie Kahudová.  

„Celkem se letos do soutěže přihlásilo 541 sestřiček z různých nemocnic po celé republice, takže už jen účast ve finále je bezesporu velkým úspěchem,“ říká předseda představenstva Nemocnice Prachatice Michal Čarvaš a dodává, že Marii Kahudovou nominovalo vedení nemocnice. 

Finálový galavečer se uskuteční 7. října v Náchodě v Městském divadle Dr. J. Čížka. V porotě zasednou významné osobnosti z kulturního, společenského a politického života, například Vlastimil Harapes, Kateřina Kornová, Jan Přeučil, Eva Hrušková, Uršula Kluková, ředitelé nemocnic a další. Na soutěžící čekají celkem čtyři disciplíny.

Cílem soutěže je vybrat nejlepší zdravotní sestru z odborného hlediska i z pohledu lidského. Záměrem je vyzdvihnout jejich podstatnou úlohu ve zdravotnictví, profesionalitu a chování nejen k pacientům a vyjádřit jim touto akcí poděkování. 

Marie Kahudová pracuje v prachatické nemocnici od roku 1991. Je vdaná a má dvě dospělé dcery – Mirku a Radku. Zájemci ji mohou podpořit v hlasování na webu www.nejsestricka.cz, které bude spuštěno 1. září 2017.