Nemocnice Jindřichův Hradec vyhlásila od 5. ledna zákaz návštěv

Zákaz návštěv vyhlásila po českobudějovické a táborské nemocnici také Nemocnice Jindřichův Hradec. Důvodem je neustále rostoucí počet akutních respiračních onemocnění. Opatření začalo platit ve čtvrtek 5. ledna 2017.  

V posledním týdnu uplynulého roku se podle Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje znovu zvýšila nemocnost, tentokrát ve srovnání s předcházejícím týdnem o 7,4 procenta. Konkrétně jde o 1209 osob na 100 tisíc obyvatel. Nejvyšší počet akutních respiračních onemocnění je ve věkové skupině do 5 let. Dle území jde nejvíce o okresy Český Krumlov a Jindřichův Hradec.

„Zatím sice nejde o chřipkovou epidemii, ale rostoucí počet nakažených nám nedává jinou možnost. Například kapacita lůžkové části Interního oddělení je již plná a stále k nám chodí další lidé s chřipkovým onemocněním. Proto jsme se rozhodli od čtvrtka zakázat návštěvy v celé nemocnici. Výjimkou budou závažné důvody, kdy ošetřující lékař může návštěvu u pacienta povolit na nezbytně nutnou dobu,“ říká ředitel Nemocnice Jindřichův Hradec Miroslav Janovský.

Jde již o třetí nemocnici na jihu Čech, která se rozhodla pro takové opatření. Od 1. ledna zakázala návštěvy Nemocnice České Budějovice, o den později udělala stejný krok Nemocnice Tábor.