Na přejezdu u Hluboké nad Vltavou se srazil vlak s autobusem

Na železničním přejezdu u Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku se dnes srazil německý autobus s vlakem. Zranění utrpěli řidič a spolujezdec v autobuse a tři osoby ve vlaku. Při nehodě vznikla škoda 20 milionů korun. ČTK o tom informoval mluvčí drážní inspekce Martin Drápal a policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová. Železniční trať České Budějovice - Plzeň je kvůli havárii v místě střetu stále mimo provoz.

Srážka se stala před 09:00 na železničním přejezdu mezi Hlubokou nad Vltavou a Zliví poblíž rybníku Bezdrev. Podle Drápala se autobus s vlakem střetly na přejezdu zabezpečeném světelnou signalizací. "Oba muži v autobusu při nárazu utrpěli zranění - pětapadesátiletý řidič středně těžké zranění hlavy a krční páteře a dvaasedmdesátiletý spolujezdec lehčí zranění v oblasti hlavy," řekla mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková. Lékař na místě prý ošetřil ještě několik dalších pasažérů z vlaku.
 
Podle policejní mluvčí jel německý autobus pro děti, které jsou v Česku na cyklistickém výletě. Právě vlek na kola byl zcela zničený, váženě požkozena je i zadní část autobusu. Podle fotografií z místa nehody patří dopravní společnosti Heindl z dolnobavorského Osterhofenu.
 
Lidé cestující vlakem na této trati musejí počítat s komplikacemi, České dráhy pro ně připravily náhradní autobusovou dopravu. Provoz na trati by podle předběžných informací na webu ČD měl být obnoven po 14:50.
 
zdroj: ČTK