Medik roku 2018 se uskuteční v Jindřichově Hradci

Ve dnech 13. – 15. dubna 2018 proběhne v Nemocnici Jindřichův Hradec 4. ročník soutěže Medik roku. Hlavním organizátorem je společnost Jihočeské nemocnice. Záštitu nad akcí převzal ministr zdravotnictví pan Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch a hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská.   

„Soutěž je určena pro studenty 4. – 6. ročníků lékařských fakult,“ informuje člen představenstva holdingu Jihočeské nemocnice Ing. Michal Čarvaš, MBA. „Cílem akce je podpořit studenty medicíny v jejich studiu a poskytnout jim odbornou a finanční podporu k jejich dalšímu odbornému rozvoji. Současně bychom rádi představili technické a personální zázemí naší nemocnice, kde mohou absolventi nalézt zajímavé pracovní příležitosti.“

Soutěže se zúčastní 19 pětičlenných týmů:

3 týmy         1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze 
2 týmy         2. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze
2 týmy         3. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze
3 týmy         Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně
3 týmy         Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni
2 týmy         Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci
2 týmy         Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové
1 tým         Lékařské fakulty Ostravské univerzity
1 tým         Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové

Akce bude zahájena v pátek 13. dubna 2018 v prostorách kongresového sálu jindřichohradeckého hotelu Concertino Ing. Miroslavem Janovským a MUDr. Vítem Lorencem z pořádající Nemocnice Jindřichův Hradec. Večer bude pokračovat přednáškou s promítáním MUDr. Dušana Macha, primáře Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě a člena týmu mezinárodní humanitární organizace Lékaři bez hranic (Médecins Sans Frontières).  „Bez hranic“ bude pokračovat i volný seznamovací večer, ve kterém mohou medici vyzkoušet nástrahy sázek v profesionálním mobilním Casinu či se zúčastnit v prostorách konferenčního sálu tanečního Disco večera.

V sobotu 14. 4. 2018 ráno kolem 9. hodiny bude zahájen soutěžní den v Nemocnici Jindřichův Hradec. Síly, zručnost, dovednosti a vědomostní schopnosti změří ve 12 soutěžních disciplínách 19 pětičlenných týmů z celé České republiky. „Z názvů soutěžních disciplín v letošním roce můžeme prozradit například Videolaryngoskopie dítěte, Resuscitace dítěte, Interní hrátky, Endoskopická dovednost, Laparoskopická dovednost, Kanylace periferní žíly, Řešení kritického stavu dospělého, Simulace porodu a další,“ dodává Ing. Michal Čarvaš, MBA.

Po skončení soutěžního dne se všichni soutěžící i hosté sejdou v kulturním domě Střelnice v Jindřichově Hradci, kde budou v 19 hodin vyhlášeny za účasti hostů a sponzorů akce výsledky soutěžního dne. Večerem bude provázet herečka, šansoniérka a moderátorka Chantal Poullain. „Po vyhlášení výsledků soutěže nás Chantal Poullain pozve s jazzovým Triem Štěpána Markoviče na malou chvíli ve svém vstupu do Francie a zazpívá jak svoje vlastní písně, tak tradiční francouzské šansony. Následně převezme vládu nad večerem kapela Melodikum z Českých Budějovic,“ načrtává průběh večera Ing. Michal Čarvaš, MBA.

V neděli 15. dubna 2018 se uskuteční rozloučení s mediky relaxačním doprovodným programem - prohlídkou dominanty Jindřichova Hradce – státního hradu a zámku, třetího největšího zámeckého komplexu České republiky, nebo návštěvou jindřichohradeckého plaveckého bazénu a wellness.