Lipno Sport fest připraví pro veřejnost šest desítek různých akcí

Šest desítek různých akcí pro veřejnost nabízí třetí ročník Lipno Sport Festu, který se uskuteční v posledním srpnovém týdnu. Lidé si při něm mohou vyzkoušet řadu sportovních aktivit pod vedením zkušených lektorů. Pořadatelé nabízejí například kurzy in line bruslení, lukostřelby, windsurfingu nebo cvičení pilates. Novinářům to dnes v Českých Budějovicích řekli organizátoři Lipno Sport festu. 

Náklady na akci činí zhruba milion korun. "Museli jsme letos bojovat s nižším rozpočtem a lehce jej snížit. To se bohužel projevilo na doprovodné kulturní části, ale troufnu si říct, že navenek nikdo nic zásadního nepozná," uvedla za pořadatele olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová. Dodala, že oproti minulým ročníkům jsou náklady o 20 až 30 procent nižší. 
    
Lipno sport fest kombinuje program pro veřejnost se závody pro špičkové sportovce. Akce například začne v sobotu 23. srpna závodem dračích lodí a následující víkend se na Lipně uskuteční mistrovství České republiky v jachtingu a pod přehradou se koná tradiční vodácký závod Čertovy proudy. 
    
"Právě kvůli nim jsme posunuli termín konání sport festu. Minulé ročníky byly o týden dříve, nyní jsme se rozhodli pro poslední týden v srpnu, abychom plynule navázali na Čertovy proudy," uvedla Neumannová. 
    
Všechny sportovní aktivity a doprovodný kulturní program jsou zdarma. V minulých ročnících se každý den Lipno Sport festu účastnilo několik tisícovek lidí. Veřejnost najde podrobnější informace o programu na webu festivalu. 
 
zdroj: ČTK