Kudy z nudy? Bránou do Čech rovnou k nám. Je opravdu pro co hlasovat!

Internetový portál Kudy z nudy agentury CzechTourism vyhlásil letos již čtvrtý ročník populární soutěže Ceny Kudy z nudy 2012 a Ústecký kraj tu samozřejmě má svá želízka v ohni. V každém ze 17 cestovatelských regionů České republiky byla do soutěže nominována atraktivní místa, která vycházela z doporučení regionálních partnerů. 

Ústecký kraj patří pod cestovatelský region Severozápadní Čechy.  Regionální partnerskou institucí CzechTourismu je Ústecký kraj, zastoupený Krajským úřadem Ústeckého kraje, odborem regionálního rozvoje. Všechny nominované aktivity jsou rozřazeny do čtyř kategorií: Novinky sezóny, Tradiční cíl, Podnikatelský počin a úplně nové kategorie Nejlepší vinařství. Soutěž začala 1. července a skončí 30. září 2012.

„Za region pokrývající Krušné hory, České Švýcarsko, Dolní Poohří a České středohoří jsme nominovali následující Novinky sezóny – Automuzeum Terezín – poznejte auta socialismu, Galerii loutek v Litoměřicích, Naučnou stezku Jetřichovické skály – procházku Českým Švýcarskem, a Šluknovský zámek – dominantu nejsevernějšího města ČR. V kategorii Podnikatelský počin Kozí farmu v Zásadě u Kadaně – za výrobou kozího mléka, Muzeum čertů v Úštěku – temnou návštěvu pekelných sklepů, a Žernosecké vinařství – prohlídku dobových sudů a ochutnávku vín. Jako Tradiční cíle jsme vybrali Hrad Hasištejn – středověkou zříceninu se stylovou restaurací, Milešovku – královnu Českého středohoří, Rozhlednu Tanečnice – nejsevernější rozhlednu v ČR, a Zámek Ploskovice – zámek s umělými vodními jeskyněmi,“ vypočítává krajský radní pro cestovní ruch Radek Vonka místa, s nimiž se do soutěže zapojuje Brána do Čech.
 
Do sekce Novinky sezóny jsou zařazovány aktivity, které jsou zcela nové, byly po dlouhé době znovu zpřístupněny, anebo prošly delší rekonstrukcí. Můžete tu tedy najít tipy na návštěvu zcela nových míst nebo oživit vzpomínky na dlouho zapomenuté zážitky. Netradiční aktivity pro celou rodinu jsou uvedeny v sekci Podnikatelský počin. Pokud již těžko vymýšlíte originální zábavu a cíle pro svou rodinu, určitě si vyberete z nabídky těchto zajímavých aktivit pro volný čas, ať už jde o sportovní vyžití nebo třeba praktické ukázky tradičních řemesel a života na venkově. V kategorii Tradiční cíl najdete klasické a osvědčené turistické cíle, které by neměl minout žádný turista, jemuž jde o poznání nejzajímavějších míst v České republice. Patří sem nejen historické památky, z nichž některé najdeme i na seznamu UNESCO, ale i sportovní aktivity, přírodní lokality… V neposlední řadě budete rozhodovat i o tom, kteří vinaři budou ohodnoceni v sekci Nejlepší vinařství. Proto cestujte, ochutnávejte, užívejte pohostinnosti a pak dejte hlas svému oblíbenému vinařství. První ročník volby Nejlepšího vinařství se koná jako zvláštní kategorie soutěže Ceny Kudy z nudy a jejími hlavními partnery jsou Národní vinařské centrum a Vinařský institut. 
 
„I přesto, že soutěží místa z celé republiky, myslím, že máme velkou šanci utkat se o nejvyšší příčky. A tak vás, návštěvníci Ústeckého kraje, prosím – pomozte nám dostat se mezi nejlepší. Bude to i vaše ocenění, bude to důkaz, že to v našem kraji máte opravdu rádi a líbí se vám tady. A pokud se do hlasování skutečně zapojíte, můžete získat zajímavé ceny i vy!“, vysvětluje Radek Vonka.
 
Hlasování v soutěži Ceny Kudy z nudy 2012 probíhá do konce září na www.cenykudyznudy.cz a může se do něj zapojit každý, kdo rád podniká výlety po Česku. Více na www.kudyznudy.cz