Krumlovské kino promítá už 4 roky v novém

Letos v lednu to byly čtyři roky, co českokrumlovské kino Luna změnilo provozovatele a začalo více promítat premiérové filmy a lákat diváky na čerstvý popcorn, který dnes k návštěvě kin neodmyslitelně patří. Během té doby, provozovatel kina, místní firma Tarstia, vybudovala v objektu i kinokavárnu, která slouží jako místo k setkávání obyvatel Krumlova. O plánech do budoucna jsme hovořili s ředitelkou Luny Martinou Šlapákovou. 

Kino máte pronajaté od českokrumlovské radnice od ledna 2013. Co vše se změnilo oproti dřívějšku?        
Zrekonstruovali jsme celou část bývalé posilovny na kinokavárnu, opravili a nově vybavili foyer, vyměnili plátno a renovovali čalounění některých sedadel. Dále jsme zrekonstruovali malý sál. Milovníci filmů dnes mají v krumlovském kině zázemí, srovnatelné s multikiny, 3D projekce, výjimečně kvalitní zvuk, veškeré filmy v premiérových či dokonce předpremiérových termínech. Troufám si tvrdit, že kino významně přispívá k zajištění kulturního a společenského života v našem městě, které nabízí zejména zajímavosti prioritně pro turisty.

Postupně jste upravili i kinokavárnu. Proč jste ji chtěli mít u kina?
Když jsme kino přebírali od dřívějšího provozovatele, v místě dnešní kavárny byla posilovna. Rozhodli jsme se, že prostor využijeme pro gastronomické služby. Většina návštěvníků naší kavárny jsou místní obyvatelé – starší lidé, studenti a maminky s dětmi, kteří zde mají pohodlí i dostatek místa. Kavárna jim poskytuje zázemí zejména během dne, když je většina provozoven v historickém centru  plná turistů. 
Oprava kuchyně byla jednou z našich větších investic v objektu. Začali jsme tu vyrábět čerstvé pečivo a cukrářské výrobky a zmrzlinu. 

Velkým kinům jste se přiblížili i v oblasti rezervačního systému...
Ano, vedeme webové stránky a vlastní rezervační systém. V dnešní době to považujeme za nezbytnost. Zakoupit či rezervovat vstupenky leze i pomocí mobilního telefonu či PC z pohodlí domova a vyhnout se tak frontám u pokladny.

Jaký je rozdíl v návštěvnosti kina dnes a před pěti lety?     
Obrovský. Zaznamenáváme nárůst minimálně o 150 procent. Jak už jsem řekla, chodí k nám hlavně obyvatelé Českého Krumlova, za což jsme moc rádi.

Plánujete do budoucna nějaká další vylepšení?    
Chceme pořídit novou oponu v sále, nové čalounění podia a zadní části sálu. V létě budeme měnit koberce v kavárně. Nedávno jsme koupili novou vitrínu v kavárně a připravujeme další úpravy.

Jaké osobnosti z oblasti filmu mohli lidé v kině Luna už potkat?
Byli tu režisér Jiří Strach, herec Jiří Dvořák a Jiří Liška – ti všichni přijeli na předpremiéru pohádky Anděl páně 2. Dále nás navštívil režisér Vorel při příležitosti předpremiéry filmu Vejška. A také Jiří Mádl – ten dorazil na premiéru filmu Pojedeme k moři.