Kino Máj má vysokou návštěvnost

Litoměřické kino Máj si vede dobře. V oficiální celorepublikové statistice návštěvnosti jednosálových kin, kterých je asi dvě stě, obsadilo za rok 2011 pátou příčku. Kina v České republice postihl loni zhruba devatenáctiprocentní pokles návštěvnosti ve srovnání s rokem předchozím.

V Litoměřicích byl úbytek dvanáctiprocentní. Příčinou byla méně atraktivní nabídka titulů, které nabízela síť distributorů. Přesto kino Máj navštívilo padesát tisíc filmových diváků.

„Před námi se umístila jen pražská kina Lucerna a Aero, teplický Květen a Oko ze Šumperka.V takovéto společnosti je páté místo vynikající,“ uvedla ředitelka Městských kulturních zařízení Litoměřice Věra Kmoníčková.
Investice do digitalizace kina a do dalších úprav se vyplácí. V loňském roce byly instalovány nové dvojsedačky, došlo k částečné výměně podlahové krytiny v sále, zkulturnění vstupní části kina, ale i k nákupu speciálních brýlí pro nejmenší diváky ke sledování filmů ve 3D rozlišení.

Nejnavštěvovanějšími filmy loňského roku byly v Litoměřicích Muži v naději, Harry Potter – Relikvie smrti II., Twilight sága 4, Piráti z Karibiku a Lidice.

www.litomerice.cz