IGY bude mít otevřeno i na Štědrý den

Českobudějovické IGY Centrum přizpůsobí nadcházejícím vánočním svátkům otevírací dobu. Bude otevřené i na Štědrý den, a to od 9.00 do 12.00. Prodejna Albert bude 24. 12. otevřená od 7.00 do 12.00. Zavřeno bude mít celé IGY během 25. a 26. prosince. Naopak kino Cinestar nebude na Štědrý den v provozu a během 25. a 26. prosince bude otevřené od 10.30.  

Do Štědrého dne je IGY otevřené standardně, a to denně od 9 do 21 hodin. „Během vánočních svátků otevírací dobu přizpůsobujeme novému zákonu o otevírací době. První a druhý svátek vánoční tak budeme mít zavřeno. Stejně tomu bude na Nový rok. Na Silvestra otevřeme od devíti do čtrnácti hodin, prodejna Albert od sedmi do devatenácti hodin. Cinestar bude na Silvestra otevřený od 10.30 a na Nový rok od 15 hodin,“ uvedla marketingová manažerka IGY Centra Pavlína Jandová. Doplnila, že návštěvníci kina během svátečních dní 25. a 26. prosince mohou využít pouze parkování v IGY1, tedy na původním parkovišti centra. 

Největší nákupní centrum v Jihočeském kraji se v těchto dnech přizpůsobuje většímu náporu zákazníků. „Chceme, aby se zde zákazníci cítili bezpečně a nedocházelo k případným kapesním krádežím, a proto každoročně posilujeme ostrahu. Dále posilujeme služby parkoviště tak, aby byl větší nápor aut do centra rychleji odbaven. Připomínám, že v IGY je od listopadu k dispozici nové parkoviště v nové přístavbě se samostatným vjezdem naproti Clarion Congress Hotelu. Samozřejmě je možné naplno využít i všech pět pater původního parkoviště, na které jsou zákazníci zvyklí. Celkem nabízíme veřejnosti až 700 parkovacích míst. Pouze během 25. a 26. prosince bude v provozu pouze původní parkoviště,“ řekla Pavlína Jandová.

Dodala, že v minulých dnech IGY otevřelo nový dětský koutek IGYŠTĚ PRO SVIŠTĚ, kde se mohou děti vyřádit na prolézačkách nebo pohrát s hračkami, zatímco si rodiče v klidu a nerušeně obstarají vánoční nákupy. „Po vánočních svátcích, konkrétně ve středu 27. prosince, začínají v IGY největší povánoční slevy,“ upozornila Pavlína Jandová.