Falcon Media Broadcast natáčel 5. ročník Šumavské 30

Letošního 5.ročníku Šumavské 30 se jako vždy zúčastnilo mnoho milovníků klasického běhu na lyžích. V pátek 3.února proběhly závody žáků a mladších dorostenců a v sobotu 4.února pokračovaly závody v běhu na lyžích mužů, žen a dvojic. Celá akce měla velký ohlas, což vypovídají ohlasy účastníků.  

,,Vážení pořadatelé, nemohu si odpustit Vám napsat a poděkovat za velmi hezký den u Vás na Šumavské třicítce. Rádi jsme podpořili Vaší akci svou účastí a chtěl bych pochválit organizaci,výběr tratí a jejich úpravu. Značení tratí bylo vynikající, stejně jako oba startéři. Za to Vám patří “velký dík” a naším přáním je aby letošní ročník nebyl poslední, ale ať vznikne nová tradice závodů v Nové Peci.

Jediné negativum včerejšího dne /na kterém nenesete vinu/ je smutný pohled na krajinu a lesy na naší Šumavě. V rozhovorech s mnoha účastníky závodů vládla absolutní shoda v názorech na činnost “Zelené mafie” na Šumavě. Neudržované louky se zamokřují a zarůstají buření a náletem křoví a stromů a lesy jsou ničeny lýkožroutem. Je to depresivní pohled pro každého turistu. Shoda vláda i v otázce ev. lanovky a sjezdovek k středisku Hochficht. Vybudování takového areálu pod dohledem “skutečných” ekologů, nemůže ohrozit faunu či floru v oblasti Nová Pec. Rádi podpoříme jakoukoli iniciativu v tomto směru."

Jako každý rok celý závod natáčela produkční společnost Falcon Media Broadcast s.r.o.  s moderátorem Mgr. Stanislavem Berkovcem.