Do IGY se pojede z Pražské jinudy

Řidiči, jedoucí do českobudějovického IGY Centra a odbočující z Pražské třídy na Pekárenskou, budou muset během následujících několika týdnů volit jinou trasu. Od soboty 4. února totiž bude uzavřena Pekárenská ulice v úseku ulic Pražská třída – Kostelní. Uzavírka potrvá do neděle 9. dubna letošního roku. 

„Odbor dopravy a silničního hospodářství magistrátu vyhověl žádosti akciové společnosti Metrostav a povolil úplnou uzavírku místní komunikace v ulici Pekárenská, konkrétně v úseku ulic Pražská třída – Kostelní. Důvodem je zajištění bezpečnostní manipulační plochy po dobu výstavby propojovacích mostů mezi obchodním centrem IGY a stavbou IGY 2. Od 27. února do 9. dubna dále povolil úplnou uzavírku chodníku podél stavby IGY 2 na Pražské třídě. Zároveň zrušil přechod pro chodce pro zajištění výstavby odbočovacího pruhu z Pražské třídy do ulice Pekárenská,“ uvedl ředitel IGY Centra Michal Lojka. 

Objízdná trasa během tohoto období povede ulicemi Pekárenská – Kostelní – Nerudova – Pražská třída  (ve směru k ulici Strakonická) a ulicemi Pekárenská – Kostelní – Fráni Šrámka – Pražská třída (obousměrně ve směru z a do centra). Po dobu uzavírky Pekárenské ulice bude trolejbusová linka č. 5 obousměrně odkloněna ulicemi Rudolfovská, Na Sadech a Pražská třída. Pro zajištění obsluhy zastávek „Skuherského“, „Palackého náměstí“, „Jírovcova“ po dobu uzavírky Pekárenské ulice bude v úseku „Nádraží“ – „Strakonická – obchodní zóna“ zavedena náhradní autobusová doprava (linka č. 325035) vedená v trase Nádražní, Pekárenská, Jírovcova, Nádražní, Strakonická.

Chodci jdoucí směrem od Mariánského náměstí kolem hotelu Clarion se do IGY dostanou po přechodu pro chodce u OD Družba. 

„Věříme, že si k nám naši zákazníci i přes toto dopravní omezení cestu najdou. Naší prioritou je zajištění maximální bezpečnosti řidičů i chodců v okolí IGY. Vjezd i výjezd do parkoviště nebude omezen a stejně tak budou k dispozici oba vchody do IGY Centra,“ doplnila Pavlína Jandová, marketingová manažerka centra.