České dráhy na jihu Čech zavádějí nový spoj pro vodáky

České dráhy posílily na jihu Čech železniční spoje pro vodáky. Z Boršova nad Vltavou pojede v letní sezoně každou neděli další vlak do Českých Budějovic. Ten stávající byl totiž pravidelně přeplněný. ČTK to řekla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. Dráhy pořádají v létě pro turisty také mimořádné nostalgické jízdy a půjčují bicykly. Spolu s krajským úřadem vydaly zvláštní letní jízdní řád.

"Vzhledem k tomu, že osobní vlak číslo 8122 s odjezdem z Boršova nad Vltavou v 17:38 bývá v neděli v letní sezoně pravidelně přeplněný, zavádějí České dráhy posilový vlak s odjezdem z Boršova nad Vltavou v 17:25 a příjezdem do Českých Budějovic v 17:36," upozornila mluvčí. Vlak zastavuje i na zastávce České Budějovice jižní zastávka.
 
S Českými drahami se turisté na jihu Čech mohou v létě navíc vydat dalšími zvláštními vlaky na nostalgické jízdy. V sobotu třeba do Netolic na divadelní představení na zámku Kratochvíle. O týden později vyjede zase Koláčový vlak po trase bývalé koněspřežky do Bujanova na koláčové slavnosti. Bude mít otevřený vyhlídkový vůz. Další vlaky se vydají po stopách českokrumlovského fotografa Seidla. V srpnu pak České dráhy vypraví zvláštní vlak k 25. výročí pádu železné opony do šumavského Nového Údolí. Vlaky pojedou i na podzim a poslední pak na Silvestra směrem Vimperk-Kubova Huť. Žádný vlak nebude letos tažen parní lokomotivou. Za "párou" se musí milovníci železnice vydat na jindřichohradeckou úzkokolejku na Českou Kanadu. V celkem 21 jihočeských stanicích ČD si mohou turisté zapůjčit bicykly.
 
zdroj: ČTK