Celníci zajistili na Českokrumlovsku padělky za 15,4 mil. Kč

Celníci zadrželi v obci Studánky u Vyššího Brodu na Českokrumlovsku padělané zboží za 15,4 milionu korun. Byl to především textil, hodinky, doplňky, parfémy a hračky. ČTK o tom dnes informoval mluvčí českobudějovického celního ředitelství Vladimír Pešek.

Nejprve celníci v úterý 9. dubna zajistili plagiáty za téměř deset milionů korun v obchodním centru. "Zároveň jsme zjistili, že v provozovně pracují čtyři občané vietnamské národnosti bez pracovního povolení či jiného platného pracovněprávního vztahu s majitelem," uvedl Pešek.

Ve stejný den celníci zkontrolovali ve Studánkách ještě kamenný obchod. V něm objevili padělky za téměř šest milionů korun. Navíc zjistili, že i tam pracují dva cizinci bez platného pracovního povolení. "Zjištěné případy nelegálního zaměstnávání jsme předali příslušnému orgánu Oblastního inspektorátu práce pro Jihočeský kraj a Vysočinu," řekl Pešek.
 
Jihočeští celníci letos zajistili padělané zboží v hodnotě skoro 44 milionů korun. Nejčastěji šlo o textilní výrobky, doplňky, CD a DVD nosiče.
 
zdroj: ČTK