Bouře opět kácela stromy, uzavřely pět železničních tratí

Po velmi silných večerních a nočních bouřkách bylo na jihu Čech a Vysočině kvůli spadlým stromům uzavřeno pět železničních tratí a několik komunikací na Prachaticku. Silnice i železnice se postupně daří zprůjezdňovat. Vyplývá to z informací Českých drah a dopravního informačního webu. Kvůli bouřím zaznamenali jihočeští hasiči večer na 50 zásahů zejména na Českokrumlovku a Prachaticku, kde evakuovali dětský tábor, hasili stromy zapálené bleskem a odstraňovali padlé kmeny.  

"V souvislosti s bouřemi byl přerušen provoz asi na pěti tratích, někde spadly stromy, někde bylo přerušeno trakční vedení," řekl ČTK mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.
 
Kvůli spadlým stromům byla na jihu Čech přerušena doprava v úseku z Volar do Lenory, tam už se provoz podařilo obnovit. Poruchy trakčního vedení zastavily vlaky na trati z Protivína do Putimi a z Protivína do Ražic, doprava by měla být obnovena kolem 9:00.
 
Spadlé stromy přerušily kolem 4:30 také provoz na trati ze Zruče nad Sázavou do Ledče nad Sázavou na Vysočině a Středočeském kraji, kde musel být jeden osobní vlak odřeknut a druhý nabral stominutové zpoždění. Provoz by měl být obnoven kolem 7:00.
 
Stromy komplikují také provoz na silnicích na Prachaticku. Nejvážnější situace je u Stožce, kde spadlo na vozovku ve směru na Soumarský most deset kmenů, provoz tam bude přerušen až do 12:00.
 
Velmi silné bouřky se do jižních Čech přihnaly přes Šumavu z Rakouska. Podle meteorologů je provázelo velké množství blesků, přívalové srážky a silný nárazový vítr, nevyloučili kroupy.
 
zdroj: ČTK