Art Centrum v Č. Krumlově má připomínat mizející řemesla

Střední uměleckoprůmyslová škola v Českém Krumlově usiluje o to, aby nezanikly klasické postupy při tradičních řemeslech. Proto otevřela nové Art Centrum, kde by se zájemci dnes už ne tolika používaným technologiím věnovali. Podle ředitele školy Martina Busty lze skloubit klasické postupy s těmi moderními. Informoval o tom návštěvníky při dnešním otevření Art Centra.

Busta uvedl, že cílem tohoto projektu je zachovat technologii síťotisku, hlubokotisku, výrobu černobílé fotografie nebo vypalování keramických výrobků v peci na dřevo. "Nechceme jít proti modernímu vývoji, ale myslíme si, že i tyto tradiční postupy mají stále svůj význam," řekl Busta. Dodal, že hlavním cílem Art Centra je oživit mizející řemesla.
 
Prostory pro zázemí projektu vznikly ve třech nových ateliérech v areálu školy. Art Centrum je projekt, který se stal součástí spolupráce s rakouskou uměleckou školou v Linci. Nové prostory vznikly při obnově areálu za zhruba devět milionů korun.
 
Art Centrum chce v ateliérech pořádat workshopy, které se tradičním řemeslům věnují. Každý rok chce připravit minimálně čtyři společné aktivity s lineckou partnerskou školou. První workshop v Art Centru začal už v úterý. Je zaměřený na historické fotografické techniky a vede jej brněnská fotografka Gabriela Kolčavová.
 
zdroj: ČTK